Новини
 • Gool Games Учні 5-11 класів НВК "Гармонія" м. Ужгорода прийняли участь в Gool Games. У підсумку учні здобули 5 місце. Щиро вітаємо учнів!
 • Тиждень дошкілля у НВК… У старшій групі дошкільного відділення НВК «Гармонія» минув Тиждень дошкілля, названий  «різнокольоровим». Щодня у владу вступав новий колір, який домінував усюди: у віршах, малюнках, аплікаціях.…
 • Тиждень дошкілля в НВК… В угорськомовній групі дошкільного відділення НВК Гармонія цілий тиждень вирувало свято. Дітки виготовляли власноруч зроблені долоньки, малювали пальчиками, робили цікаву зимову аплікацію. Також ознайомились з…

Спортивний профіль закладу

Наш вибір – спортивний профіль!

Створення життєтворчого, здоров’язберігаючого середовища для вихованців та учнів, вивчення їхніх нахилів та здібностей для гармонійного розвитку особистості, розвиток спортивних навичок через заняття у спортивних гуртках – це ті завдання, які стоять перед педагогами навчально-виховного комплексу «Гармонія» Ужгородської міської ради Закарпатської області. І тому логічно, що педколектив працює над проблемним питанням «Розвиток креативної, спортивної особистості з урахуванням індивідуальних особливостей через диференціацію та індивідуалізацію навчання».

НВК «Гармонія» – сучасний освітній заклад, який надає освітні послуги від 3 років (дошкільне відділення – молодша та різновікова групи) та шкільне – початкова, основна і середня школа.

Наш заклад має ряд пріоритетів, зокрема, це:

 • Навчання у екологічно чистому і затишному куточку міста Ужгорода. На території закладу – липова алея довжиною 70 метрів, фруктовий сад, який забезпечує учнів яблуками, грушами, сливами та компотами із свіжих фруктів та сухофруктів.
 • Спортивний профіль закладу.
 • Повноцінне 4-разове безкоштовне харчування у дошкільній ланці і 2-разове у початковій школі.
 • Здоровий сон для першокласників у світлому спальному приміщенні.
 • Заняття у гуртках: фехтування на професійному рівні, велоспорт, волейбол, футбол, баскетбол як оздоровчі гуртки.

Окремо хочеться наголосити на тому, що, на нашу думку, спортивний профіль – це наше сьогодення і майбутнє. З огляду на гіподинамію підростаючого покоління, що годинами сидить біля екранів комп’ютера або телевізора, розвиток фізичної культури наших дітей – надзвичайно важлива справа.

Але повернімося на чотири роки назад – саме тоді виникла ідея про зміну профілю в НВК «Гармонія». Педколективом було вивчено бажання і пропозиції як учнів, так батьків і громадськості мікрорайону, на педраді було обговорено і затверджено пропозицію творчої групи, яка працювала над питанням зміни профілю і з 2011-2012 н. р. заклад почав працювати за спортивним профілем, де на професійному рівні фехтування стало одним із основних видів спорту. Відкриття в закладі у вересні 2011 року двох фехтувальних залів – це кредит довір’я, який і учні, і колектив оправдовують ось уже четвертий рік.

Яскравим підтвердження того, що ми обрали правильний напрям роботи, є те, що учні охоче займаються різними видами спорту, для багатьох із них це і вибір діяльності у майбутньому. І у нас уже є перша ластівка – Шомоді Крістіна – майстер спорту України з фехтування. Дев’ять вихованців закладу є кандидатами у майстри спорту України, а 17 – чекають на встановлення звання «Кандидат у майстри спорту». Учениця 10 класу Ковач Олександра очікує офіційне присвоєння звання «Майстер спорту України» і зарахована у резерв Національної збірної України з фехтування на рапірах. Кілька юних фехтувальників продовжують навчання у спеціалізованих престижних спортивних ліцеях Львова та Києва.

Важливим є також те, що фехтування в закладі поставлене на професійну основу. Слід відмітити, що тренерами працюють майстри спорту з фехтування Петрішак В.М., Герей Ю.В., Рапинець О.М. Учні, які займаються фехтуванням, мають безперервний цикл роботи: ранкове тренування – сніданок – уроки – обід – самопідготовка – тренування. Оскільки в закладі навчаються діти з різних мікрорайонів міста, для них організований безкоштовний автобусний підвіз.

Фехтувальники закладу за участь у різних змаганнях отримали ряд нагород за зайняті призові місця – грамоти, кубки, дипломи. Але найбільше визнання того, що заклад працює у правильному напрямку – це визнання нас лідером року у незалежному голосуванні журналістів – експертної групи газети «Неділя».

Слід зазначити, що все це – результат щоденних виснажливих тренувань.

У цьому навчальному році фехтувальники брали участь у ряді змагань різного рівня, зокрема, у Всеукраїнських дитячих лігах з тренування, які проводились у містах Ужгород, Київ, Миколаїв, де наші вихованці зайняли призові І, ІІ, ІІІ місця.

Крім того, юні фехтувальники увійшли у десятку кращих на Міжнародному турнірі країн Карпатського регіону пам’яті В.В. Герея та Всеукраїнському турнірі пам’яті Поліни Ковач, заслужених тренерів України з фехтування. Турніри проводилися в м. Ужгороді, у ньому взяли участь команди України, Словаччини, Угорщини, Росії, Білорусії, Румунії. У першій десятці наші фехтувальники були також і на чемпіонаті України серед кадетів (м. Київ), чемпіонаті України серед дорослих (м. Ужгород).

Робота продовжується і в канікулярний період. Вихованці-фехтувальники щоліта мають оздоровчо-тренувальні збори з фехтування. День розпочинається із ранкової зарядки, кросу на довгу дистанцію і власне тренування. Звичайно, є і відпочинок – конкурси, екскурсії та ін.

Отже, як бачимо, за роки спортивного напряму в НВК «Гармонія» досягнуто немало. Але ми не зупиняємось на цьому. Протягом тривалого часу творча група, в тому числі: Азарченков П.М. – державний тренер з фехтування України, віце-президент національної федерації фехтування України; Рапинець О.М. – майстер спорту, старший тренер з фехтування; Карпинець М.В. – директор НВК «Гармонія» м. Ужгорода, вчитель-методист, вчитель початкових класів, вчитель фізкультури; Чейпеш А.П. – вчитель-методист, вчитель української мови та літератури – працювала над створенням державної програми з фізкультури Модуль «Фехтування» для 5 – 9 та 10 – 11 класів, Програми факультативу з фехтування для 1 – 4 класів. Ці Програми Міністерством освіти і науки України затверджені наказом № 750 від 24 червня 2014 року. З вересня 2014 – 2015 н.р. у кожному класі третій урок – фехтування.

І цілком упевнено можемо стверджувати: «Спортивний напрям – наше майбутнє». Педколектив, продовжуючи розвивати спортивний напрям, працюватиме над такими питаннями:

 • розробка програм розвитку фехтування на період 2015-2020 р.р.;
 • будівництво спортивного майданчика з твердим покриттям;
 • залучення вихованців та школярів до здорового способу життя.

Тренери :

– учитель фізичної культури, тренер з фехтування, кваліфікаційна категорія «ІІ», майстер спорту України, старший тренер Дитячо-юнацької спортивної школи № 1 м. Ужгород з фехтування – Петрішак Вікторія Михайлівна