Новини
 • Сьогодні до Дня вишиванки у НВК "Гармонія" м. Ужгорода Іванною Фешко було проведено майстер-клас по малюванню вишиванок. Учасники мали можливість не лише створити вишиванку на…
 • Учні першого класу НВК "Гармонія" м. Ужгорода святкують сьогодні День Вишиванки: декламують вірші, співають патріотичні пісні «Ой у лузі червона калина…», адже вони є частинкою…
 • «Турбота тобі, рідна моя… У НВК «Гармонія» проведено загальнонаціональну трудову акцію  «Турбота тобі, рідна моя Україно!» з метою залучення до практичної природоохоронної роботи, здобуття знань, навичок у галузі сільського…

Спортивний профіль закладу

Наш вибір – спортивний профіль!

Створення життєтворчого, здоров’язберігаючого середовища для вихованців та учнів, вивчення їхніх нахилів та здібностей для гармонійного розвитку особистості, розвиток спортивних навичок через заняття у спортивних гуртках – це ті завдання, які стоять перед педагогами навчально-виховного комплексу «Гармонія» Ужгородської міської ради Закарпатської області. І тому логічно, що педколектив працює над проблемним питанням «Розвиток креативної, спортивної особистості з урахуванням індивідуальних особливостей через диференціацію та індивідуалізацію навчання».

НВК «Гармонія» – сучасний освітній заклад, який надає освітні послуги від 3 років:

– дошкільне відділення – перша молодша, різновікова (угорськомовна) та старша групи;

 • школа – початкова, основна і страша.

Наш заклад має ряд пріоритетів, зокрема, це:

 • Навчання у екологічно чистому і затишному куточку міста Ужгорода. На території закладу – липова алея довжиною 70 метрів, фруктовий сад, який забезпечує учнів яблуками, грушами, сливами та компотами із свіжих фруктів та сухофруктів.
 • Спортивний профіль закладу.
 • Повноцінне 3-разове харчування у дошкільній ланці і 3-разове у початковій школі.
 • Здоровий сон для першокласників у світлому спальному приміщенні.
 • Заняття у гуртках: фехтування на професійному рівні, бокс, футбол, баскетбол як оздоровчі гуртки.

Окремо хочеться наголосити на тому, що, на нашу думку, спортивний профіль – це наше сьогодення і майбутнє. З огляду на гіподинамію підростаючого покоління, що годинами сидить біля екранів комп’ютера або телевізора, розвиток фізичної культури наших дітей – надзвичайно важлива справа.

Але повернімося у 2011 рік – саме тоді виникла ідея про зміну профілю в НВК «Гармонія». Педколективом було вивчено бажання і пропозиції як учнів, так батьків і громадськості мікрорайону, на педраді було обговорено і затверджено пропозицію творчої групи, яка працювала над питанням зміни профілю і з 2011-2012 н. р. заклад почав працювати за спортивним профілем, де на професійному рівні фехтування стало одним із основних видів спорту. Відкриття в закладі у вересні 2011 року двох фехтувальних залів – це кредит довір’я, який і учні, і колектив оправдовують ось уже котрий рік поспіль.

Яскравим підтвердження того, що ми обрали правильний напрям роботи, є те, що учні охоче займаються різними видами спорту, для багатьох із них це і вибір діяльності у майбутньому.

Важливим є також те, що фехтування в закладі поставлене на професійну основу. Слід відмітити, що тренерами працює майстер спорту з фехтування Петрішак В.М. Учні, які займаються фехтуванням, мають безперервний цикл роботи: ранкове тренування – сніданок – уроки – обід – уроки – тренування.

Фехтувальники закладу за участь у різних змаганнях отримали ряд нагород за зайняті призові місця – грамоти, кубки, дипломи. Слід зазначити, що все це – результат щоденних виснажливих тренувань.

Отже, як бачимо, за роки спортивного напряму в НВК «Гармонія» досягнуто немало. Але ми не зупиняємось на цьому. Протягом тривалого часу творча група, в тому числі: Азарченков П.М. – державний тренер з фехтування України, віце-президент національної федерації фехтування України; Рапинець О.М. – майстер спорту, старший тренер з фехтування; Карпинець М.В. – директор НВК «Гармонія» м. Ужгорода, вчитель-методист, вчитель початкових класів, вчитель фізкультури; Чейпеш А.П. – вчитель-методист, вчитель української мови та літератури – працювала над створенням державної програми з фізкультури Модуль «Фехтування» для 5 – 9 та 10 – 11 класів, Програми факультативу з фехтування для 1 – 4 класів. Ці Програми Міністерством освіти і науки України затверджені наказом № 750 від 24 червня 2014 року. З вересня 2014-2015 н.р. у кожному класі третій урок – фехтування.

І цілком упевнено можемо стверджувати: «Спортивний напрям – наше майбутнє». Педколектив, продовжуючи розвивати спортивний напрям, працюватиме над такими питаннями:

 • розробка програм розвитку фехтування на період 2020-2025 р.р.;
 • залучення вихованців та школярів до здорового способу життя.

Тренер:

– учитель фізичної культури, тренер з фехтування, кваліфікаційна категорія «ІІ», майстер спорту України, старший тренер Дитячо-юнацької спортивної школи № 1 м. Ужгород з фехтування – Петрішак Вікторія Михайлівна